Наближаються новорічні свята

 
 

Наближаються новорічні свята
         Наближаються новорічні свята. Зростають турботи лісівників по охороні соснових насаджень.

         Вирощування соснових насаджень в умовах степу – це дуже трудомістка, затратна і відповідальна справа. Лісівники збирають шишки сосни, переробляючи їх отримують лісове насіння, яке висівається в лісових розсадниках. Далеко не кожного року з висіяного у лісовому розсаднику лісового насіння вдається виростити кондиційні сіянці, адже вони досить вибагливі до вологості грунту та забезпечення повітрям, для них більш звичний піщаний грунт, достатнє зволоження та помірні температури.

         Висаджують сіянці сосни лише в добре підготовлений та поглиблений грунт. Лише через 5-6 років після висадки піднімаються з трав’янистої рослинності землі сосонки. І виростають вони зовсім не усі. У роки з посушливими періодами багато сіянців гине. Навіть при проведенні своєчасних доглядів до 5-6-річного віку залишається не більше 40-60% висаджених сіянців.

         Працівники лісового господарства заготовляють новорічну сосну вирощену на спеціальних плантаціях або при проведенні рубок догляду за лісовими насадженнями, під час яких кращі дерева, з яких формується насадження, залишаються неушкодженими. Тому і оберігають вони соснові насадження від самовільних рубок, щоб насадження були сформовані повноцінними, а не пошкодженими, скаліченими деревами.

         Найбільш цінні насадження сосни в передноворічний період цілодобово охороняються працівниками лісової та сторожової охорони. Всі інші охороняються рейдовими бригадами за участю представників лісової охорони, екологічної інспекції та органів внутрішніх справ.

         Всі бажаючі можуть придбати новорічну красуню на ринках в торговій мережі та в лісгоспі, лісництвах. Законно зрубані сосни комплектуються бирками, за номером яких можна встановити в якому лісництві та лісгоспі вони заготовлені.

         Придбати сосну значно простіше та дешевше, ніж зрубати її самовільно. Адже за самовільно зрубані дерева хвойних порід передбачена адміністративна відповідальність та матеріальна, яка у грудні-січні місяці збільшується в 3 рази, а за заготівлю значної кількості сосни передбачена кримінальна відповідальність та вилучення засобів, задіяних у правопорушенні.

 

Директор ДП «Долинський лісгосп»

Станіслав Петрович КоваленкоСоздан 22 дек 2014