Хай шумить земля лісами

 

Хай шумить земля лісами
                                                         Хай шумить земля лісами

 

         Вже майже місяць, як відкрито полювання на пернату, перелітну птицю. В даний час триває період підвищеної пожежної небезпеки.

         Але не мисливці є причиною тих пожеж, що були і є на території району.

         Пройшли жнива ранніх зернових, працівники нив приступають до оранки. І тут ми маємо проблему – це спалювання стерні. Скільки про це говориться, але проблема залишається. Часто такі підпали стають неконтрольовані, заходять у лісосмуги, лісові культури, наносячи тим самим непоправну шкоду деревам і кущам, всьому живому. Є випадки, коли, спалюючи бур’яни, очерет, загоряються будівлі. Але люди не розуміють, чи не хочуть розуміти, що це велика шкода природі, вогонь нічого не залишає після себе. Дехто з нас живе за принципом: «Хай все горить синім полум’ям». Стовпи диму, що підіймаються в повітря – отруюють повітря, яким ми дихаємо. Вогонь «з’їдає» кисень, а тонни сажі, що підіймаються в небо, створюють свого роду «пелену». Звідси «парниковий ефект», підвищення температури, потепління клімату. Проблема дуже серйозна. Навіть по нашому району наглядно видно, як обміліли ставки, частина взагалі висохли, всихають дерева.

         Ми скаржимось, що погана вода, яку п’ємо, повітря, яким дихаємо, але ми ж самі їх і забруднюємо. Майже всі звалища димлять, викидаючи в атмосферу шкідливі сполуки.

         Людина, в середньому, здатна прожити без їжі місяць, без води тиждень, а без кисню три хвилини. Ми дуже часто не замислюємось і не дооцінюємо, можливо, тому що не бачимо повітря, його важливості. Нам треба ростити ліси. Як відомо ліс є «легенями планети», охоронцем землі і води. Гектар лісу в середньому споживає за рік 5 тон вуглекислого газу і виділяє 4 тони кисню.

         Працівники лісу примножують лісові простори, але без допомоги громадськості дуже важко досягти успіху, «зелений товариш» потребує нашої постійної уваги і турботи. Бережімо його.

 

Мисливствознавець ДП «Долинський лісгосп»

Микола Ткачук

 Создан 08 сен 2014