Сосна до новорічних свят

 

Сосна до новорічних свят
          Хоча до Нового року ще більше місяця, але Долинський лісгосп вже активно включився у реалізацію та охорону сосни новорічної.

          На підприємстві створено понад 50 га плантацій, на яких вирощують сосну для новорічних свят. Цього року також створено 1,9 га плантацій сосни та підготовлено 3,8 га грунту під посадку сосни на весну наступного року.

          Крім цього на території лісгоспу в наявності близько 200 га молодняків сосни, висаджених з 2008 року, в яких періодично проводяться рубки догляду для формування оптимальної густоти насадження, під час яких також заготовляється сосна до новорічних свят.

          Цього року на плантаціях та під час проведення рубок догляду по підприємству планується заготовити та реалізувати близько 9 тис.шт. сосни новорічної.

          На сьогоднішній день гуртовим споживачам вже реалізовано понад 5 тис.шт. сосни. В роздрібну торгівлю сосна буде надходити орієнтовно з 10 грудня. Реалізація буде проводитися як на території лісгоспу, лісництв, так і на ярмарках та ринках міста.

          Для підтвердження законності заготівлі новорічна сосна маркується самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками. Ці засоби розриваються при спробі їх зняття, тим самим унеможливлюється їх повторне використання.

          Етикетки і бирки містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. Перевірка находження сосни проводиться шляхом введення номеру самоклейки /бирки/ на сайті OPEN.UKRFOREST.COM.

          Сподіваємось на свідомість громадян при придбанні сосни новорічної та просимо звертати увагу на наявність маркування. Про факти зловживання або виявленні порушення просимо повідомити до органів Національної поліції та лісогосподарські підприємства /лісництва/.

          За самовільну заготівлю сосни лісопорушників притягують до адміністративної відповідальності та стягують суму завданої шкоди. Розмір шкоди при діаметрі зрубаної сосни до 18 см становить від 246 грн. до 2250 грн. Розмір адміністративного штрафу становить від 510 грн. до 5100 грн.

 

Прес-служба Долинського лісгоспу

 Создан 26 ноя 2019