Саджаємо ліси для майбутніх поколінь

 

Саджаємо ліси для майбутніх поколінь
     Ліс — це душа всієї планети, живий скарб нашої землі. Ліс називають «зеленими легенями» Землі, адже він оздоровлює довкілля і виробляє кисень, який необхідний людям і тваринам для існування. Якщо вони нам такі необхідні, то ми маємо, в свою чергу,  їх оберігати та оновлювати.

     Доброю щорічною традицією стала акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», що проводиться за ініціативи Товариства лісівників України.  

     Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» триває місяць – до Дня Довкілля, що відзначатиметься у третю суботу квітня, тобто — 21 квітня. Одним з найважливіших заходів, звісно, є успішне проведення робіт з лісовідновлення та лісорозведення, із залученням учнівської молоді та громадськості. 

     До акції було залучено  учнів Гурівської загальноосвітньої школи, які під керівництвом вчителів і лісівників садили в Гурівському лісництві  ясени на місці вирубаних старих дерев. Учні відразу залюбьки, відповідально і завзято підійшли до процесу. З цікавістю поглинали в себе інформацію про техніку вирощування та догляду за деревами і старанно висаджували саджанці. Більшість з них робили це вперше у своєму житті. Юні природолюби своїм  прикладом продемонстрували, як треба ставитися до природи, любити її і оберігати. Кожен учень посадив своє дерево і водночас набув відповідальності за нього, оскільки дав йому нове життя деревцю.  У майбутньому з кожного саджанця, посадженого маленькими ручками, виросте могутнє дерево. І через десятки років уже дорослі люди зможуть прийти в ліс і побачити,  що вони створили своїми  руками.  Коли  людина власними руками спробує посадити дерево і відчує цю нелегку справу, то в майбутньому вона ніколи не захоче його знищити. Тому акція допоможе виховати в підростаючого покоління  шанобливе ставлення до природи. Робота поруч із дітьми – це ефективний виховний процес.  Також дітей порадували солодкими дарунками за плідну роботу і старання.

     Маємо надію, що з посаджених з любов’ю підростаючим поколінням саджанців виростуть справжні і могутні дерева. 

     Редакція газети теж долучилася до цієї акції вже другий рік поспіль і залюбки, разом з дітьми, посадили десятки дерев. 

     Любіть ліси і дбайливо охороняйте їх. Не вирубуйте жодного дерева без потреби. Насаджуйте молоді на місці вирубаних.

Роман АФОНЧЕНКО, спец.кор. районної газети "Долинські новини"Создан 18 апр 2018